Zabezpieczenie wyrobów wszelkiego rodzaju przed wpływem czynników zewnętrznych wymaga zastosowania odpowiedniego opakowania, które zagwarantuje ochronę podczas transportu, przechowywania oraz eksponowania produktu w miejscu sprzedaży. Coraz częściej może też stać się dodatkowym atutem przyciągającym klientów, o ile zaoferuje im ponadstandardowe funkcjonalności np. możliwość łatwego przeniesienia do domu czy późniejszego użytkowania jako użytecznego pojemnika na inne przedmioty. Wiedzą o tym dobrze producenci tekstyliów i coraz chętniej wybierają praktyczne, starannie wykonane pokrowce na pościel. Przyjrzyjmy się im bliżej i sprawdźmy, jak są zrobione oraz zobaczmy, czym się wyróżniają.
Jak wyglądają opakowania na pościel?
Pokrowce na pościel służą do przechowywania poduszek, kołder lub koców, a nierzadko także całych kompletów. Najczęściej są one szyte z połączonych ze sobą materiałów syntetycznych oraz naturalnych. Do ich produkcji z reguły wybiera się bardzo lekką, ale wytrzymałą włókninę polipropylenową oraz folię z przezroczystego PVC. Połączenia zabezpiecza się materiałową lamówką, a opakowanie wyposaża się w rączkę ułatwiającą przenoszenie. Do otwierania służy zwykle wszyty w materiały suwak, a niekiedy plastikowe zatrzaski.
Dlaczego warto korzystać z pokrowców na pościel?
Pokrowce na pościel gwarantują atrakcyjny wygląd sprzedawanych wyrobów, a przy tym chronią zawartość przed zabrudzeniem, rozdarciem lub wygnieceniem. Pozwalają również na sprawdzenie, jak prezentuje się produkt. Duże znaczenie ma ponadto możliwość umieszczenia w opakowaniu tego typu ulotek zawierających wszystkie informacje o wyrobie, a także będących jednocześnie materiałem reklamowym zachęcającym do kupna. Znaczenie ma też bardzo niska masa całości oraz niezwykle korzystna cena.