pakowanie na podróż biznesową

Wszystkie ważne spotkania biznesowe wymagają stosowania się do obowiązującej na nich etykiety, zwłaszcza jeżeli mamy w nich wziąć udział jako osoby stojące znacznie niżej w firmowej hierarchii. Choć zasady te nie są przesadnie sztywne, to wymagania co do stroju są przestrzegane skrupulatnie, a wszelkie uchybienia mogą zostać potraktowane jako przejaw braku szacunku. W przypadku załatwiania spraw zawodowych „na własnym terenie” – np. w mieście, w którym znajduje się siedziba naszej firmy – nie będzie to zazwyczaj dużym wyzwaniem. Zupełnie inaczej będzie jednak wówczas, gdy przebywamy w podróży służbowej. Ponieważ czas spędzany w hotelu jest na ogół dość krótki, najczęściej nie ma możliwości odprasowania ubrania czy oddania go do czyszczenia. Z niebezpieczeństwem zabrudzenia lub pogniecenia zabieranej ze sobą odzieży można sobie jednak radzić, korzystając z odpowiednich pokrowców na garnitury. Przekonajmy się, co się z tym wiąże.

Co warto wiedzieć o pakowaniu garniturów?

Zarówno ubrania biznesowe noszone na co dzień, jak i te, które zakłada się na specjalne okazje np. na przedstawianie ważnej prezentacji czy nieformalne spotkania z klientami powinny być schludne i dobrze dopasowane. Dotyczy to nie tylko odpowiedniego kroju czy koloru, ale także zadbania o to, by były one nienagannie czyste i wyprasowane. Przy przewożeniu strojów tego rodzaju niełatwo jednak zadbać o to, by się nie wygniotły i nie pobrudziły, ponieważ ciężko spakować je do walizki, zwłaszcza jeżeli podróżujemy samolotem czy pociągiem, kiedy ilość bagażu jest w naturalny sposób ograniczona. Rozwiązaniem może być jednak skorzystanie ze specjalnego pokrowca i włożenie garnituru do przeznaczonej do tego torby.

Z jakich pokrowców można skorzystać?

Przy kupowaniu markowych garniturów większość sprzedawców dołącza specjalny fizelinowy pokrowiec zamykany na suwak lub podobną torbę zrobioną z tworzywa sztucznego. Dodatek taki warto zachować, i wykorzystywać w sytuacjach, gdy musimy oddać garnitur do pralni, albo zabrać ze sobą w podróż.