pościel

Opakowanie to niezbędny element każdego niemal wyrobu, gwarantujący ochronę produktu podczas transportu, ale także ułatwiający wyeksponowanie go na sklepowej półce. Dobrze zaprojektowane i zrobione może stać się dodatkowym atutem przyciągającym klienta, dzięki umieszczonym na nim materiałom reklamowo-promocyjnym czy efektownym ozdobom. Bardzo ważne jest także dopasowanie materiału do charakterystyki konkretnego przedmiotu. Dobrym przykładem mogą tu być pokrowce materiałowe na pościel. Przekonajmy się, jak są wykonywane i sprawdźmy, jakie są ich główne zalety.

Materiałowe opakowania na pościel

Opakowania na pościel muszą pozwalać na swobodne przechowywanie produktów o stosunkowo dużych gabarytach, lecz niezbyt wielkiej masie. Ze względu na rodzaj wyrobu powinny też pozwalać na zapoznanie się z jego wyglądem. Najdoskonalszym, a zarazem najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest korzystanie z pokrowców szytych z materiałów syntetycznych lub naturalnych. Zwykle łączą one w sobie części zrobione z przezroczystego i wytrzymałego PVC oraz lekkiej, lecz trwałej włókniny polipropylenowej. Materiały te są ze sobą zszywane, a połączenie ozdabiane i chronione lamówką, co nadaje im elegancki wygląd. Dla ułatwienia korzystania z opakowania wszywany w nie jest suwak, a często także rączka ułatwiająca przenoszenie. Pokrowce tego rodzaju mogą mieć postać saszetek i służyć przechowywaniu poduszek lub koców albo walizek, w których można zmieścić kołdrę lub komplet pościeli.

Dlaczego warto korzystać z pokrowców na pościel?

Pokrowce na pościel uszyte z materiału wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem, podnosząc estetykę wyrobu. Dzięki ich konstrukcji dobrze widać zawartość, są też lekkie i łatwe w przenoszeniu. Dobrze zabezpieczają pościel przed uszkodzeniem i zabrudzeniem podczas transportu oraz eksponowania jej w sklepie. Wszyty suwak sprawia, że pościel można łatwo wyjmować. Pokrowce znakomicie nadają się też do przechowywania pościeli w domu np. przy korzystaniu z kompletu zimowego i letniego albo trzymaniu specjalnych kompletów dla gości.