pościel

Pakowanie prezentów to popularny zwyczaj, który przynosi wiele radości. Dzięki zapakowaniu osoba obdarowana nie widzi, co czeka na nią w środku. Każdy stara się, aby kolorowy podarek sprawiał jak najlepsze pierwsze wrażenie. Niestety często efektem jest również dużo niepotrzebnych odpadów – szkodliwych dla środowiska. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na stylowe opakowana wielokrotnego użytku.

Torby nieszkodliwe dla środowiska

W dobie znacznie postępujących zmian klimatycznych wiele osób decyduje się wybierać produkty ekologiczne. Wyjątkiem nie są opakowania na prezenty. Coraz popularniejsze stały się torby lub woreczki wykonane z płótna. Torby ekologiczne z nadrukiem szyjemy z materiałów biodegradowalnych. Wykonywane są na miarę, a więc sprawdzą się w przypadku prezentów o niemal każdej wielkości. Po rozpakowaniu prezentu, taki bawełniany, ozdobny worek może służyć do przechowywania różnych przedmiotów lub też obdarowany może ponownie schować w nim upominki dla innej osoby. Dzięki temu dodatkowo zmniejsza się ilość odpadów. Kolejnym atutem jest wytrzymałość i solidne wykonanie. Bawełniana torba jest znacznie bardziej odporna na zniszczenia niż foliowa i papierowa.

Oryginalny wzór na torbie z prezentem

Torba z własnym nadrukiem może spokojnie zastąpić popularną kartkę z życzeniami. To oryginalne rozwiązanie, które z pewnością zrobi lepsze wrażenie niż standardowa kartka. Dobrym pomysłem jest również nadruk w postaci zabawnej rymowanki lub wartościowego cytatu. Może to być na przykład fragment ulubionej książki lub piosenki solenizanta.

Gustowne dodatki

Wiele osób nie wyobraża sobie pakowania prezentu bez wstążek i kokardek. Rzeczywiście, odpowiednio dobrane potrafią dodać uroku. W przypadku świątecznych upominków ciekawym dodatkiem będzie na przykład gałązka jemioły, laski wanilii lub cukrowe, przywiązane do prezentu kolorową wstążeczką. Do torby wykonanej z materiału można przypiąć również eleganckie broszki z napisami lub kwiatami, ponieważ w odróżnieniu od zwykłych, papierowych toreb, można ją bez problemu przekłuć.